Πούρο και μετακίνηση

Άβαταρ μέλους
goutsou

Re: Πούρο και μετακίνηση

Δημοσίευσηαπό goutsou » Τρί Οκτ 04, 2016 10:04 am

Πάντως κι έσυ ρε Φώτη από φάουλ σε φάουλ το πας :D
Να ανακεφαλαιώσουμε λοιπόν: ΔΕΝ βάζουμε βετέξ στον υγραντήρα, ΔΕΝ καπνίζουμε το πούρο την επόμενη μέρα (μάξιμουμ κανα μισάωρο), ΔΕΝ βάζουμε το μισοκαπνισμένο πούρο στον υγραντήρα, ΔΕΝ βάζουμε τα πούρα στο ψυγείο γιατί οι χαμηλές θερμοκρασίες ξεραίνουν το πούρο (ασχέτως αν τα βάλεις σε αεροστεγές σακουλάκι) , ΔΕΝ κρατάμε τους υγραντήρες στο αυτοκίνητο γιατί δεν έχει σταθερή θερμοκρασία (από πολυ υψηλή το καλοκαίρι μέχρι πολύ χαμήλη το χειμώνα) και η θερμοκρασία είναι εξίσου σημαντικός παράγοντας με την υγρασία.

Με λίγα λόγια βρες ένα σκιερό μέρος στο σπίτι σου, βάλε μέσα στον υγραντήρα σου ένα υγρόμετρο κι ένα υγραντικό στοιχείο (εγώ π.χ. χρησιμοποιώ χάντρες σιλικόνης ή αλλιώς silica kitty litter), βάλε μέσα τα πούρα σου και ξέχνα τα μέχρι να τα καπνίσεις.
Φιλικά και με καλοπραίρετη νουθεσία.
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Τρί Οκτ 04, 2016 10:12 am

goutsou έγραψε:Πάντως κι έσυ ρε Φώτη από φάουλ σε φάουλ το πας :D
Να ανακεφαλαιώσουμε λοιπόν: ΔΕΝ βάζουμε βετέξ στον υγραντήρα, ΔΕΝ καπνίζουμε το πούρο την επόμενη μέρα (μάξιμουμ κανα μισάωρο), ΔΕΝ βάζουμε το μισοκαπνισμένο πούρο στον υγραντήρα, ΔΕΝ βάζουμε τα πούρα στο ψυγείο γιατί οι χαμηλές θερμοκρασίες ξεραίνουν το πούρο (ασχέτως αν τα βάλεις σε αεροστεγές σακουλάκι) , ΔΕΝ κρατάμε τους υγραντήρες στο αυτοκίνητο γιατί δεν έχει σταθερή θερμοκρασία (από πολυ υψηλή το καλοκαίρι μέχρι πολύ χαμήλη το χειμώνα) και η θερμοκρασία είναι εξίσου σημαντικός παράγοντας με την υγρασία.

Με λίγα λόγια βρες ένα σκιερό μέρος στο σπίτι σου, βάλε μέσα στον υγραντήρα σου ένα υγρόμετρο κι ένα υγραντικό στοιχείο (εγώ π.χ. χρησιμοποιώ χάντρες σιλικόνης ή αλλιώς silica kitty litter), βάλε μέσα τα πούρα σου και ξέχνα τα μέχρι να τα καπνίσεις.
Φιλικά και με καλοπραίρετη νουθεσία.

Ναι εκανα τραγικα λαθη το ξερω και ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα οσο για το θεμα μετακινησης το λεει και το θεμα...μετακινησης...δεν ειπα περνω πουρα τα βαζω στο αμαξι και τα ξεχναω...!!! :))
Εικόνα I've failed over and over again in my life and that is why I succeed. Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
goutsou

Δημοσίευσηαπό goutsou » Τρί Οκτ 04, 2016 10:56 am

...Τότε και μια δυο μέρες να τ'αφήσεις δεν παθαίνουν τίποτε. Αρκεί να μην είναι με τις μεγάλες ζέστες που στο αυτοκίνητο χτυπάει 50+ βαθμούς!
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Τρί Οκτ 04, 2016 12:25 pm

Ε ναι εννοειται αλλιως θα γινουν πουρες....!!!!χαχα!!!εγω μιλαω καθαρα για τροπο μετακινησης -διακοπες και θελεις βρε αδελφε να παρεις 4-5 μαζι σου να χεις για το βραδυ!!!μην τα χεις χυμα..!!!εγω σκεφτηκα αυτο με το ξυλινο κουτακι cohiba!θα μου κανει την δουλιτσα μου!!
Εικόνα I've failed over and over again in my life and that is why I succeed. Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
trendy
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό trendy » Τρί Οκτ 04, 2016 3:00 pm

Καλύτερα να επενδύσεις σε έναν μικρό ταξιδιωτικό υγραντήρα, όπως αυτούς εδώ. Δεν μετακινούνται τα πούρα μέσα στον υγραντήρα, οπότε δε χτυπιούνται και δεν τρίβονται. Επιπλέον κλείνει αεροστεγώς, σε αντίθεση με τα κουτιά.
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Τρί Οκτ 04, 2016 9:52 pm

Ναι μ αρεσαν!!!καλη κινηση!!μαλλον θα καταληξω σε κατι τετοιο!!
Άβαταρ μέλους
tliotis

Δημοσίευσηαπό tliotis » Τετ Οκτ 05, 2016 1:32 pm

Εγώ αγόρασα τον Xikar 15 πούρων και μια χαρά κάνω τη δουλειά μου πλέον!
for those about to rock, we salute you

Επιστροφή σε “Διάφορα προβλήματα - ερωτήσεις ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες