SLR Regios

Άβαταρ μέλους
Bostero Greco

SLR Regios

Δημοσίευσηαπό Bostero Greco » Δευ Ιαν 25, 2010 12:09 pm

Τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς μου σε όλους. :D

Σας παρακολουθώ και ας εχω καιρό να γράψω γιατί μάλλον δεν θέλω να εμπλακώ στα δυσάρεστα που διαβάζω. Απλά θα πω, γενικότερα, οτι οι καιροί είναι δύσκολοι και καλό είναι οτι όμορφο ή συμφέρον ή πείτε το όπως θέλετε μας έχει απομείνει καλό είναι να μην το σκυλεύουμε και να το δώσουμε τροφή για τα... θηρία. Ας κρατήσουμε όλοι το στόμα μας ερμητικά κλειστό και ας προσέξουμε για να... έχουμε (και ο νοών νοείτω). :wink:

Μετά την όμορφη αυτή παρένθεση, ας πάμε στο θέμα μας. Saint Luis Rey Regios λοιπόν, θέλω τα φώτα σας, διαβάζω εξαιρετικές κριτικές που φαίνεται να ταιριάζουν στα γευστικά γούστα της αφεντιάς μου που λατρεύει medium strength, με πιπέρια και ψητά μακρυά εν αντιθέσει με τις κρέμες και τις σοκολάτες που γαληνεύουν τον ουρανίσκο μου. Το κουτάκι παίζει σε κάτι λιγότερο απο 90 ευρώ βλέπω και επειδή δυστυχώς δεν έχω την υπομονή για να στοκάρω διάβασα οτι καπνίζονται άνετα και χωρίς ιδιαίτερη παλαίωση. Εμπρός λοιπόν, make my day please :roll:
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Ιαν 25, 2010 12:56 pm

Αυστηρά και μόνον επί του παρόντος επανερχομαι για να αναφέρω ότι ίσως είναι το μοναδικό SL που μπορώ να απολαύσω παρόλο που θεωρείται αρκετά ελαφρύ. Είναι όμως ευκολοκάπνιστο. Έχω ακόμη μερικά "ξεχασμένα" στο humi από πολύ καιρό.
Σε αντίθεση με τα churchills και τα Serie A (μπορεί να φανεί ιεροσυλία για μερικούς) που ποτέ δεν μου άρεσαν. Ίσως να φταίει που ήταν από τις προβληματικές χρονιές 00/01, πάντως αγοράστηκαν πολύ φτηνά και μου άφησαν ένα στίγμα απογοήτευσης. Έχουν μείνει ακόμη πάρα πολλά (ιδίως από τα πρώτα) και από ότι προβλέπω θα μείνουν για πολύ καιρό ακόμη. Ίσως τελικά τα SL να είναι αρκετά μακριά από την γευστική μου παλέτα.
Σε πολύ λιγότερα χρήματα κόστους (4 USD για την ακρίβεια) καπνίζω εκείνα τα απαίσια 8) 8) 8) 8) και "φανταχτερά" Monte Α (των ιδίων ετών 00/01) που είχα την ατυχή έμπνευση να αγοράσω σε προσφορά σε ΠΟΛΛΕΣ κούτες, προ διετίας.
Και πουλάω και μια μούρη νά!!!! :D :D (@ ΑΓΑΠΟΥΛΑ!!!)
Άβαταρ μέλους
Bostero Greco

Δημοσίευσηαπό Bostero Greco » Δευ Ιαν 25, 2010 1:01 pm

Πόσο πάει η κούτα τα Monte A στη Καβάλα πλέον; :D :D :D

Εγκρίνεις δηλαδή καπετάνιε; :wink:
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Ιαν 25, 2010 1:05 pm

θα συμφωνησω με τον Καπετανιο. Μια κουτα 2001 ενα απο SLR A που ειχα ηταν αισχος, τα εδωσα εδω και εκει, παρολο που ειναι απο τα αγαπημενα μου πουρα. Regios δεν εχω καπνισει γιατι δεν μου αρεσει το ρομπουστο σαν μεγεθος, αλλα εαν ειναι το ιδιο χαρμανι τοτε ισως να τους ριξεις μια ματια.
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Δευ Ιαν 25, 2010 1:07 pm

Από μένα παίρνει κατά μέσο όρο 8 στα 10.
Τα aged, αν βρεις, σαφώς και καπνίζονται άμεσα.
Για τα γούστα μου πάντα, εξ ίσου καλά καπνίζονται και τα φρεσκότερα, που, αν και δεν έχουν αναπτύξει ακόμα πολύπλοκα αρώματα, είναι γλυκά και αυτό με αρέσει.

Απ΄ό,τι κοίταξα, στην τιμή που αναφέρεις, έχεις δύο εναλλακτικές: 2005 και 2008.
Εγώ θα έπαιρνα τα πρώτα.

EDIT, γιατί όταν έγραφα τα παραπάνω δεν υπήρχα ακόμα άλλη απάντηση. ΠΠΠότε προλάβατε;

Επιβεβαιώνω τα γραφόμενα του κουκ - και αυτά και τα ... άλλα - από την τριλογία churchill, serie A, regios του 2000/2001 τα μικρότερου ρισκου ήταν τα τελευταία.
Ετσι για την ιστορία και για να μην πέσει κανείς στην παγίδα των προσφορών.
Εμείς πέσαμε.
Τελευταία επεξεργασία από Νίκος σε Δευ Ιαν 25, 2010 1:13 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leonidas

Re: SLR Regios

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Ιαν 25, 2010 1:07 pm

Bostero Greco έγραψε: δυστυχώς δεν έχω την υπομονή για να στοκάρω διάβασα οτι καπνίζονται άνετα και χωρίς ιδιαίτερη παλαίωση. Εμπρός λοιπόν, make my day please :roll:

Είμαι της ακριβώς αντίθετης άποψης. Ετσι πίστευα κάποτε, λάθος μου.

Ως hermoso4 είναι σίγουρα εξαιρετικό.
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Ιαν 25, 2010 1:13 pm

δικιο εχεις, χερμοσο ειναι (απο τα λιγα της αγορας), αλλα συμβατικα το λεω ρομπουστο. Θα συμφωνησω απολυτα με το Νικο για την παλαιωση.
Άβαταρ μέλους
Bostero Greco

Δημοσίευσηαπό Bostero Greco » Δευ Ιαν 25, 2010 1:19 pm

Leonidas έγραψε:
Bostero Greco έγραψε: δυστυχώς δεν έχω την υπομονή για να στοκάρω διάβασα οτι καπνίζονται άνετα και χωρίς ιδιαίτερη παλαίωση. Εμπρός λοιπόν, make my day please :roll:

Είμαι της ακριβώς αντίθετης άποψης. Ετσι πίστευα κάποτε, λάθος μου.

Ως hermoso4 είναι σίγουρα εξαιρετικό.

Έκοψα τα singles, περνάω σε κουτιά, one step at a time :lol:
Προσπαθώ και θα προσπαθήσω παραπάνω :roll:

Σας ευχαριστώ πολύ κύριοι, με ψήσατε :P
Άβαταρ μέλους
STINGBAR

Δημοσίευσηαπό STINGBAR » Δευ Ιαν 25, 2010 9:00 pm

Bostero Greco έγραψε:Τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς μου σε όλους. :D

Σας παρακολουθώ και ας εχω καιρό να γράψω γιατί μάλλον δεν θέλω να εμπλακώ στα δυσάρεστα που διαβάζω. Απλά θα πω, γενικότερα, οτι οι καιροί είναι δύσκολοι και καλό είναι οτι όμορφο ή συμφέρον ή πείτε το όπως θέλετε μας έχει απομείνει καλό είναι να μην το σκυλεύουμε και να το δώσουμε τροφή για τα... θηρία. Ας κρατήσουμε όλοι το στόμα μας ερμητικά κλειστό και ας προσέξουμε για να... έχουμε (και ο νοών νοείτω). :wink:

Μετά την όμορφη αυτή παρένθεση, ας πάμε στο θέμα μας. Saint Luis Rey Regios λοιπόν, θέλω τα φώτα σας, διαβάζω εξαιρετικές κριτικές που φαίνεται να ταιριάζουν στα γευστικά γούστα της αφεντιάς μου που λατρεύει medium strength, με πιπέρια και ψητά μακρυά εν αντιθέσει με τις κρέμες και τις σοκολάτες που γαληνεύουν τον ουρανίσκο μου. Το κουτάκι παίζει σε κάτι λιγότερο απο 90 ευρώ βλέπω και επειδή δυστυχώς δεν έχω την υπομονή για να στοκάρω διάβασα οτι καπνίζονται άνετα και χωρίς ιδιαίτερη παλαίωση. Εμπρός λοιπόν, make my day please :roll:

TA REGIOS KAI TA VR FAMOSOS EINAI απο τα αγαπημενα μου.τελειο καψιμο τελειο τραβηγμα,πολυ τα ευχαριστιεμαι
dalani

Δημοσίευσηαπό dalani » Δευ Μαρ 15, 2010 2:46 pm

δεν το ειχα δοκιμασει το συγκεκριμενο πουρο και μια κουτα πριν 2 μηνες

σημερα καπνισα και το τελευταιο πουρο απο την κουτα !

εχω μεινει παρα μα παρα πολυ ευχαριστημενος απο αυτο το πουρο

τελεια φτιαγμενο με τελειο τραβηγμα και φανταστικη γευση 8)

η γευση του ομως ειναι λιγο ιδιαζουσα οπως και του καταπληκτηκου vegas robaina famozos

αυτα τα πουρα σε αφηνουν 2 επιλογες η σου αρεσουν παρα πολυ η δεν σου αρεσουν,,,, ουδετερο δυσκολα σε αφηνουν :D
Murdoc

Δημοσίευσηαπό Murdoc » Δευ Φεβ 07, 2011 11:08 pm

Εμένα πάντως μου αρέσουν και πολύ μάλιστα!!!
Χθές κάπνισα ένα regios ενός έτους και δύο μήνες τους οποίους άραζε στον υγραντήρα μου.Απαλό πούρο με νότες μελιού.Το μόνο που μου άφησε μια αρνητική εντύπωση ήταν ότι πίκρισε σχετικά νωρίς περίπου 1cm πρίν το ring.
Ήθελα να απαντήσω στις 15 Μαρτίου αλλά μέχρι τότε θα είχα ξεχάσει τις νότες μελιού
antonis-vl

Δημοσίευσηαπό antonis-vl » Τρί Φεβ 08, 2011 10:53 pm

Murdoc έγραψε:Εμένα πάντως μου αρέσουν και πολύ μάλιστα!!!
Χθές κάπνισα ένα regios ενός έτους και δύο μήνες τους οποίους άραζε στον υγραντήρα μου.Απαλό πούρο με νότες μελιού.Το μόνο που μου άφησε μια αρνητική εντύπωση ήταν ότι πίκρισε σχετικά νωρίς περίπου 1cm πρίν το ring.
Ήθελα να απαντήσω στις 15 Μαρτίου αλλά μέχρι τότε θα είχα ξεχάσει τις νότες μελιού

Καλησπερα! Ποτε δεν ειναι αργα :) Με αφορμη το σχολιο σου ευκαιρια να το δοκιμασω και ελπιζω να μου αφησει καλες εντυπωσεις οπως αφησε στους περισσοτερους!
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Πέμ Οκτ 04, 2012 6:34 pm

καπνίζω τώρα ένα στρογγυλό, (καταργηθήκανε πια), για αποθεραπεία 8)

κάμπινετ από τη χρονιά που πήρε τελευταίο πρωτάθλημα ο βάζελος
(δεν πάνε πολλά χρόνια ρε, νέο είναι, του '10)

και γλυκό είναι και μέλια έχει, όπως και μέλλον
αυτό το πούρο, αρχίζει να "βαθαίνει" μια ολυμπιάδα μετά
ούτε ξινίζει, ούτε πικρίζει ως έφηβος
απλά μετά, γίνεται κάτι "άλλο", διαφορετικό, ασύγκριτα καλύτερο
κλασική αβάνα-καραβάνα

έτσι, αφού επιτυχώς ολοκλήρωσε το ετήσιο check up
θα ξαναμπεί στο σκοτεινό κελάρι, μέχρι του χρόνου πάλι
αλλά, αν όλα πάνε καλά, το '14, θα πάει για μετάλλιο...

άντε, και καλή επιτυχία με τους πετεινούς απόψε...:roll:
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Τετ Οκτ 18, 2017 4:57 pm

Κάπνισα ένα δεκάχρονο Regio και το ευχαριστήθηκα, του ρούφηξα το μεδούλι.

Πάρα πολύ ωραίο πούρο, ελαφρύ και γλυκόπιοτο με πολύπλοκες γεύσεις για εκλεπτυσμένους ουρανίσκος,

Τι να λέμε τώρα, απίθανο με τα καρύδια τα μέλια και τους καφέδες του στο τέλος, ένα ποίημα,

Όπου το βρίσκετε το χτυπάτε, είναι λίρα εκατό 8)

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Πέμ Οκτ 19, 2017 9:41 am

τα τελευταία χρόνια μαζί με τα Romeo y Julieta Exhibicion No.4
είναι από τα Hermosos που μου αρέσουν πιο πολύ "φρέσκα"

Επιστροφή σε “Saint Luis Rey ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης