Rocky Patel - Vintage 1992

Άβαταρ μέλους
v_panos

Rocky Patel - Vintage 1992

Δημοσίευσηαπό v_panos » Σάβ Οκτ 20, 2012 12:39 pm

Εικόνα

Μέτα από τις περιηγήσεις μου στα νόστιμα καπνά της Κούβας για λίγες μέρες επέστρεψα εκτός να κάνω την αλλαγή. Fushion καταστάσεις δεν παραμένω στα ίδια και έτσι πρέπει σαν νεότερος...

Το πούρο είναι άψογο με wrapper ωραίο ελαφρά λαδερό με 2 μαύρα δακτυλίδια. Στο μυαλό μας ένα προϊόν με μαύρες ετικέτες έχει συνδεθεί πάντα με ποιότητα σε όλες σχεδόν τις βιομηχανίες ...Σε προϊδεάζει για κάτι καλό.
Πριν το άναμμα έχει μια μυρωδιά γήινη NC λίγο πιο βαριά πιο "επιθετική" από τα κουβανικά...
Ξεκινάμε άναμμα , τράβηγμα , the "ring of fire" ολόισιο...
Πρώτο τρίτο και παραπάνω ίσως μέχρι την μέση του κοιμόταν όρθιο  ...γη, δέρμα χωρίς πιπέρι χωρίς ενθουσιασμό ...τι περίεργο ...έλεγα μέσα μου «ξύπνα αντε!» ...περνάμε την μέση λίγο καφές εδώ και εκεί λίγο ποιο βουτυρώνει από τράβηγμα σε τράβηγμα αλλά όχι τίποτα τρομερό.

Στο τελευταίο τρίτο επιτέλους ξύπνησε, έρχεται σοκολάτα ποιο έντονη μαζί με ένα συνδυασμό από αμύγδαλο σαν σκούρο καβουρδισμένο …Η γεύση γίνεται ποιο γεμάτη ο καπνός πυκνός και ισορροπημένος πλέον. Λίγο πιπέρι επίσης ισα ισα να σε κάνει να κοιτάς αν το αναγνωρίζεις ...πολύ στρωμένο πήγε μέχρι τα δάκτυλα έτσι... δεν πίκρισε καθόλου.

Φυσικά τι υπομονή και αυτή να περιμένω μέχρι το τέλος να γίνει η γεύση άξια να σταθεί δίπλα στην εμφάνιση. Σαν ψεύτικη Ferrari από έξω σε ξεγελάει αλλά χωρίς την ιταλική μηχανή ...αυτό είναι που λέμε ένα άτιμο πούρο, λίγο στο τέλος σε ενθουσιάζει για να το ξαναδώσεις μια ευκαιρία...
από κει και πέρα αν είσαι καλός ίσως το την δώσεις…
"it doesn't have to be a special moment to enjoy a cigar, you can make it special by enjoying one!"

τα πούρα μεταξύ των εραστών του γαλάζιου καπνού δωρίζονται , ανταλλάσσονται αλλά δεν πωλούνται.

www.instagram.com/panos_vsl/
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Κυρ Οκτ 21, 2012 2:22 pm

…το φόντο πάντως, είναι ενδιαφέρον 8)

για την ιστορία, ποιο ήταν αυτό που κάπνισες?
(η σειρά έχει 9 διαφορετικά)
Άβαταρ μέλους
v_panos

Δημοσίευσηαπό v_panos » Κυρ Οκτ 21, 2012 3:20 pm

robusto ήταν αυτό... νομίζω πρέπει να έχω και άλλο μέγεθος να δοκιμάσω... κάποια άλλη στιγμή, πρέπει να έχω churchill αν θυμάμαι καλά.
"it doesn't have to be a special moment to enjoy a cigar, you can make it special by enjoying one!"

τα πούρα μεταξύ των εραστών του γαλάζιου καπνού δωρίζονται , ανταλλάσσονται αλλά δεν πωλούνται.

www.instagram.com/panos_vsl/
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Re: Rocky Patel - Vintage 1992

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Δευ Μαρ 31, 2014 11:29 pm

Λοιπον το robusto της σειράς ,εύκολα βρήκε τον δρόμο του στο καθημερινό μου προγραμμα.
Με λίγο υγραντηραtime έξω απο το σελοφαν ξυπνάει για τα καλά, φουλ του καφε ,γηινο με ωραία γλυκά περίπου στην μέση. Πιπεριά και λοιπά μπαχαρια πουθενά, μόνο καρποί, ψημενοι, και υποψία δέρματος.
Κατασκευή σούπερ, λαδέρο wrapper, μόνο καλά σχόλια έχω.
Σε bundles δε, η τιμη δεν παίζεται!
cigarsforum.gr

Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
ocelot

Re: Rocky Patel - Vintage 1992

Δημοσίευσηαπό ocelot » Τρί Απρ 01, 2014 12:51 am

Εμένα πάλι μ αρέσει το churchill της σειράς . Δοκίμασε το κι αυτό νίκο αν το πετύχεις πουθενά .
Και θυμήσου εδώ δεν είναι κούβα , οπότε η κατάρα δεν πιάνει..! Επίσης χωρίς πολλά πολλά πιπέρια , γενικά για
χαλαρές καταστάσεις ( όπως και το αντίστοιχο του 90 ) που όμως ικανοποιεί γενικά .
songs of darkness words of light

Επιστροφή σε “Rocky Patel ..”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες