Por Larranaga Panetelas

svensk

Re: Por Larranaga Panetelas

Δημοσίευσηαπό svensk » Σάβ Μαρ 12, 2016 4:38 pm

Μπραβο γουτσου!
Το φαντάζομαι μελοποιημένο. Ζεμπέκικο 9/8 με δυνατά ντραμς, αφηνιασμένο πιάνο και σκουριασμενο - στα ορια του ξεκουρδιστου - μπαγλαμα. 8) 8) 8) 8) 8)
Τελευταία επεξεργασία από svensk σε Κυρ Μαρ 13, 2016 10:15 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Σάβ Μαρ 12, 2016 5:43 pm

Στελιο μπραβο φιλε... Πραγματιμα ωραιος!!!! Οοοολα αυτα για την μικρουλλα ε??? Αφου αρχισες τις κανταδες νομιζω ακουσε τον φιλο Σουηδο για αμεση μελοποιηση !!! :mrgreen:
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Σάβ Μαρ 12, 2016 6:28 pm

εμπνευσμένο! :wink:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
goutsou

Δημοσίευσηαπό goutsou » Σάβ Μαρ 12, 2016 8:57 pm

Ο Svensk στη μουσικη και ο Τακης στα φωνητικα... 8) :D 8) Πάντως ήταν τόσο καλή!
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
karachrist

Δημοσίευσηαπό karachrist » Πέμ Φεβ 23, 2017 12:47 pm

Άλλη μια ηλιολουστη μερα και τι καλυτερο από καφεδακι στο μπαλκονι με τη παρεα μιας κυριας.
Ομολογω ότι με μαγνητησε το χρυσοκεντητο στεφανι που φορουσε, συν του ότι ειχε πολλα να μου πει, λογω της μακροχρόνιας ιστοριας της.

Εικόνα

Στο pre νιώθω μια γλυκαδα από μελι...τι άλλο θα μπορουσα να γευτω από μια κυρια...μου δινει ένα καλο προαίσθημα ότι θα τα παμε πολύ καλα...
Αναβω και στο 1/3 ερχεται καταιγισμος ωριμων-γλυκων φρουτων και κρεμωδους βανίλιας.
Αισθάνομαι σαν τον L.Gulliver που φτανει στο Μπρομπντινγκνάγκ και εχει πεσει μεσα στο καλαθι με τα φρουτα του πανυψηλου αγροτη.
Στο 2/3 είμαι σιγουρος πως τα φρουτα εχουν τελειωσει και το μονο που μπορω να μυρισω, είναι το κεδρινο καλαθι. Ως που
νιώθω ένα ανεπαισθητο αγγιγμα στο ποδι, το οποιο συνοδευεται με έναν ελαφρυ ηχο...
Η ομορφη κυρια με το χρυσο στεφανι θυμωσε, που τραβηξα την προσοχή μου από πανω της και θελησε να με επαναφερει ριχνοτας πανω μου τη σταχτη της.

Εικόνα

Ξαναγυρίζοντας λοιπον στην κουβεντα μαζι της, συνειδητοποιώ πως δεν εχω αγγιξει τον καφε μου..Κατεβαζω μια γεναια γουλια και συνεχιζω με την κυρια,η οποια αυτή τη φορα μου προκαλει μια ευχαριστη δροσια. Δεν μπορω να ξεχωρισω αν είναι μεντα ή δυοσμος,το μονο σιγουρο είναι ότι μου αρεσει.

Εικόνα

Και φτανοντας στο 3ο σκελος της συνάντησης μας, η συζητηση αρχιζει και σοβαρευει, βγαζοντας στη φορα δερματα, μυρωδια από βρεγμενο χωμα και γενικα μια κατασταση που νομιζεις ότι βρίσκεσαι σε καποιο χωριο εποχης προ ηλεκτρικου ρεύματος.
Αλλα η κυρια δεν εχει πει ακομα την τελευταια της λεξη... λιγο πριν με αποχαιρετησει, ριχνει τον ασσο που χε κρυμμενο μεσα στο φορεμα της και με στελνει σε ένα τοπο γνωριμο αλλα συναμα τοσο διαφορετικο...είναι μερος τροπικο και είμαι σιγουρος πως εχω ξαναβρεθεί εκει...Αλλα η καταιγιδα αυτή τη φορα δεν είναι απλο νερο...Εχει αναμειξει αιθερια ελαια λεβαντας και ευκαλυπτου, κανοντας το τοπιο μαγικο...
Αργα ή γρηγορα όμως, το ξερα πως το ραντεβού μας θα τελειωνε και τι καλυτερο για μια κυρια να αποκοιμηθεί σε ένα χωρο που της αξιζει...γεματο λουλούδια και αρωματα...ελπιζω να τα ξαναπούμε καποια στιγμη..

Εικόνα
Sláinte
Άβαταρ μέλους
Matchoman

Δημοσίευσηαπό Matchoman » Πέμ Φεβ 23, 2017 1:59 pm

Ωραιος!!!! Αλλλλλοοοοοο φρουτο αδερφε!!!!! Εχω κι εγω μια Ιστορια με μια τετοια κυρια!!! :wink:
Aut viam inveniam aut faciam. Αννίβας, 247 - 183 π.Χ
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Παρ Φεβ 24, 2017 3:25 pm

νομιζω οτι ειναι ισως το πιο v4m πουρο της κουβας
ναι μεν σορτ φιλερ αλλα βαζει κατω αλλα πολυ ακριβοτερα πουρα

τα γουσταρω φουλ
πανε με τον πρωινο καφε αλλα και με τσιπουρομεζεδες ή το βραδυνο ποτο
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
konstadinos23

Δημοσίευσηαπό konstadinos23 » Παρ Μαρ 31, 2017 10:12 am

Εικόνα

Δεν ειχα πολυ χρονο και ήθελα να καπνίσω κατι γρήγορο
Το χέρι μου παει κατευθείαν στη Larra
Για άλλη μια φορα με έβγαλε ασπροπρόσωπο..

Η κρέμα που εβγαζε στο κρύο τραβηγμα συνεχίστηκε μεχρι το τελος και σε συνδυασμό με το καρύδι το αλάτι τον καφε και μια σαντιγί προς το τελος με εκαναν να γλείφω τα δάχτυλα μου.!!
Ενα απ τα καλυτερα vfm..!!
Άβαταρ μέλους
trendy

Δημοσίευσηαπό trendy » Παρ Μαρ 31, 2017 1:28 pm

karachrist έγραψε:Άλλη μια ηλιολουστη μερα και τι καλυτερο από καφεδακι στο μπαλκονι με τη παρεα μιας κυριας.
Ομολογω ότι με μαγνητησε το χρυσοκεντητο στεφανι που φορουσε, συν του ότι ειχε πολλα να μου πει, λογω της μακροχρόνιας ιστοριας της.

Εικόνα

Ωραίες οι φωτογραφίες και ο ανάγλυφος αναπτήρας! Αυτό που κρατάει το πούρο στη φωτογραφία τι ακριβώς είναι;
Άβαταρ μέλους
konstadinos23

Δημοσίευσηαπό konstadinos23 » Παρ Μαρ 31, 2017 2:22 pm

Πρεπει να ειναι για πίπες.!!!
Άβαταρ μέλους
karachrist

Δημοσίευσηαπό karachrist » Παρ Μαρ 31, 2017 4:29 pm

Ευχαριστω πολύ φιλε trendy. Οντως είναι βαση για πιπα,δωρο καλου φιλου, ομως ομολογω πως περισσοτερο εχει χρησιμευσει σαν διακοσμητικο, παρα για να κανει τη δουλεια για την οποια εχει κατασκευαστεί...
(konstandinos23 μου αρεσε πολύ το αυθορμητο σχολιο σου :D )
Sláinte
spasias

Δημοσίευσηαπό spasias » Σάβ Απρ 08, 2017 2:51 pm

Μου είχαν κάνει θετική εντύπωση μερικά singles που είχα δοκιμάσει κατά καιρούς και έτσι αποφάσισα να αγοράσω μια κούτα. Δεν κατάφερα να βρω κάτι παλιό και αρκέστηκα σε μια φρέσκια κούτα UTE ABR-16. Χτες έκαψα ένα δοκιμαστικά το οποίο αρχικά κινήθηκε στην αρχή στα όρια της στούμπας. Ευτυχώς το προβληματάκι διορθώθηκε σχεδόν αμέσως με ελαφρύ μασάζ.
Το πουράκι καταπληκτικότατο. Γλυκά φρούτα, μέλια, απαλός γλυκός κέδρος, κανέλα και όλα αυτά να περικλείονται από μια καταπληκτική βουτυρένια γεύση. Σαν να έτρωγα μπισκότα βουτύρου.
Στα μέσα περίπου αγρίεψε κάνα δύο τρεις φορές και μου έδωσε λίγο αμμωνία.
Στο τέλος ήταν το καλύτερο όπου έδεσε και έπηξε πολύ ο καπνός δίνοντας μου κρέμα και γλυκές νότες.
Πολύ καλό πούρο και ενδιαφέρον γευστικό προφίλ. Το συνόδευσα μόνο με νερό (είχα ανοίξει και μια μπύρα αλλά την ξέχασα :mrgreen: ). Το πρόβλημα τώρα είναι πως θα κρατηθώ ώστε να παλαιώσω μερικά για να δω πως θα εξελιχθούν.
Άβαταρ μέλους
harmonica

Δημοσίευσηαπό harmonica » Σάβ Απρ 08, 2017 6:14 pm

Ομολογώ ότι είναι ένα από τα πούρα που δεν έχω
δοκιμάσει ποτέ παρόλο την φθηνή τιμή του..
Ίσως να οφείλεται και εν μέρη στο ότι δεν έρχονται Ελλάδα τα τελευταία χρόνια..
Όπως και να έχει μου έχετε κεντρισει το ενδιαφέρον όσο αναφορά την ποιότητα σε σχέση με την τιμή..
Να δω ποτε θα χώσω καμια κουτα σε μια επερχόμενη παραγγελία
Tournesol

Δημοσίευσηαπό Tournesol » Τετ Σεπ 06, 2017 1:29 pm

Η αδυναμία μου για τα τις Petit Coronas του Λαρανιάνγκα με οδήγησε στο να δοκιμάσω μια παρτίδα απο τις Panetelas. Προμήθεια κυτίου κατα SOM SEP 16 + 2 εβδομάδες στον desktop humi στους 72%.

Εικόνα Εικόνα

Κόψιμο και στην πυρά για την δοκιμή.

Φρέσκο ακόμα κομμάτι, με έντονα αλλα ευχάριστα pre-light αρώματα συνοδεία αμμωνίας. Μπορεί να υστερεί ελάχιστα στην εμφάνιση αλλα κατασκευαστικά ήτο αποδεκτό, πράγμα που φάνηκε στην άριστη καύση του μέχρι το τέλος.

Ομολογώ πως το πρώτο 1/3 ήταν κάπως ιδιαίτερο και με ξένισε αρκετά με τις γεύσεις του. Το υπόλοιπο ωστόσο, με δικαίωσε. Ξανασυνάντησα εκείνο το διαρκές γλυκό και κρεμώδες προφίλ συνοδεία μελιού που πραγματικά λατρεύω στα Por Larrañaga.

Πολυ καλή εντύπωση in overall + γρήγορο, ικανοποιητικό (και V4M).

Θ.

Επιστροφή σε “Por Larranaga ..”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης