Αύξηση θερμοκρασίας

Άβαταρ μέλους
Fotis78

Re: Αύξηση θερμοκρασίας

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Τρί Νοέμ 15, 2016 11:50 am

Σ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου!οπως ειδες κανενα θεμα δεν ανοιξα και διαβασα πριν γραψω,οποτε το χωροφυλακας το ειπα για τις υποδειξεις....τυπου ψαξε βρες και τι ρωτας τωρα....και ξαναλεω οτι δεν ειναι ευγενικο να λεω για χωροφυλακες αλλα ειναι ευγενικο να μου την λεει καποιος,να μην απανταει και να μου υποδειχνει ενα θεμα:αυξηση θερμοκρασιας...(που το διαβασα..)14 σελιδων....ποιος ειναι ο ευγενικος τελικα και ποιος ο αναιδης δεν ξερω....απαντηση ευγενικη δεν ειναι παντως να λες :"καπου διαβασες αλλα δεν ειδες..."αυτο ειναι ειρωνεια και εξυπναδα...εγω ετσι το εκλαμβανω και ας δεν συμφωνουνε καποιοι δεν σημαινει οτι κανω κατι λαθος και πρεπει να ζητησω συγγνωμη...
Εικόνα I've failed over and over again in my life and that is why I succeed. Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
suleygiannis

Δημοσίευσηαπό suleygiannis » Τρί Νοέμ 15, 2016 12:22 pm

Φώτη το να ρωτάς πράγματα τα οποία μπορείς να διαβάσεις σε δεκάδες ποστ εδώ μέσα, προσωπικά το βρίσκω εκνευριστικό.
Επειδή είσαι καινούριος στο θέμα πούρο και είναι λογικό να έχεις απορίες, υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορείς να διαβάσεις εδώ μέσα και να σε κατευθύνουν.
Εγώ πριν μπω εδώ μέσα και αρχίσω να γράφω διάβασα αρκετά για διάφορα θέματα, για τα οποία φυσικά είχα τις ίδιες απορίες με σένα.
Τώρα το να χρησιμοποιείς λέξεις όπως χωροφυλακας σε κάποιον που σου είπε κάτι λογικό, είναι το λιγότερο άκομψο.
Προσωπική μου γνώμη φυσικά τα παραπάνω. Ούτε θεωρώ ότι κάποιος σε ειρωνεύτηκε ούτε σου επιτέθηκε. Αυτά πλέον δεν γίνονται εδώ μέσα. Το κλίμα είναι καλό. Ας μη χαλάσει χωρίς λόγο
http://cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Τρί Νοέμ 15, 2016 12:39 pm

ναι ρε φωτη ευγενικος ειναι ο οποιοσδηποτε θα κανει τον κοπο να σου απαντησει
εστω και εαν δεν θα σου αρεσει η απαντηση ή το πως ειναι γραμενη αυτη

δεν σε ειπε γκαβο
δεν σε ειπε χαζο προς θεου αν ειχε πει κατι τετοιο θα του την ειχαμε "πει"
οπως σου "την λεμε" τωρα εσενα

δλδ θα ηταν καλυτερο για εσενα να μην σου εχει απαντησει κανενας απο το να σου δωσει ενα λινκ με ενα θεμα που θα σου λυσει την απορια σου και γραφει και μερικες λυσεις ?

αμα ειναι ετσι να μας το πεις ωστε και εμεις οταν θα ρωτας κατι να ξερουμε να μην απανταμε
γιατι ειδικα ο doc παντα να βοηθησει προσπαθει και οχι να το παιξει χωροφυλακας, εξυπνακιας και ειρωνας
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Τρί Νοέμ 15, 2016 12:41 pm

Σε τρεις περιπτώσεις, Fotis, δεν έχεις ασχοληθεί με τα γραφόμενα του forum, Box codes, αναφορά σε τιμές, και θερμοκρασία,
έτσι για να κάνω τον χωροφύλακα, να γίνω αναιδής και λιγότερο ευγενής από ότι συνήθως.
Επίσης το θέμα θερμοκρασία έχει δικό section στο προβλήματα και λύσεις, το οποίο με μια ματιά το βρίσκεις μπροστά σου ,για να το κλείσουμε και αυτό.
Ο τρόπος λειτουργίας ,αν μας παραλοκουθεις ,είναι διαβάζω και μαθαίνω και μετά γνωρίζω και περνάω καλά...
Ρωτα και τους συμπολίτες σου...

Οι χαρακτηρισμοί, που εμμέσως μου απευθύνεις με αφήνουν αδιάφορο, αυτό που με ενοχλεί είναι το εμμέσως,
Όπως είπε και ο Τάκης , ιδού η Ρόδος, πες ρε παλικάρι ότι δε γουστάρεις να τελειώνουμε.
Μην ταλαιπωρείς τους υπόλοιπους με άσκοπο μπλα μπλα.
Και κάτι τελευταίο, από ευγένεια, το λιγότερο που θα έπρεπε να έχεις κάνει, είναι να κατεβάσεις την φωτό με την τιμή στο thread με τα Romeo Mille fleuers......αλλα δεν....
cigarsforum.gr

Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Τρί Νοέμ 15, 2016 12:52 pm

Πάει ένας και χτυπάει μια πόρτα σ' ένα επιστημονικό εργαστήριο, γειά σας με λένε τάδε. Που είναι ρε αλάνια αυτό και αυτό; Α αυτό και αυτό ναι..χτύπα εκείνη την πόρτα και θα σου πουν. Χτυπάει την πόρτα μπαίνει σ' άλλο δωμάτιο που είναι ρε λεβεντόπαιδα ετούτο ; Ετούτε ε;; μμμ..χτύπα την πόρτα μπροστά σου και θα σου πουν. Χτυπάει και την μπροστινή πόρτα και πάλι το ίδιο. Αφού πέρασε κάμποσες πόρτες του υποδείξανε άλλη μια λέγοντας ότι εκεί θα βρεί σίγουρα λύση. Την ανοίγει και βγαίνει έξω μόνο που κατάλαβε ότι μόλις......πέρασε την πόρτα της εξόδου.

Με αγάπη,

Ο χωροφύλαξ.
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Νοέμ 15, 2016 1:30 pm

…όσο για τα statistics της ομάδας
σε σχέση με τις (ευγενικές πάντα) απαντήσεις στις ερωτήσεις του Fotis
τα αδιάψευστα στοιχεία λένε: 10 απαντήσεις / σε 10 ερωτήσεις - ποσοστό 100%
ένα μικρό ψάξιμο αρκεί για να επιβεβαιώσει του λόγου το αληθές, ιδού:

-χθεσινό-ξανα-αναμμένο JLP Cremas
-άσχημη μυρουδιά στον υγραντήρα
-πούρο και μετακίνηση
-υγραντήρας αγνώστων λοιπών στοιχείων
-είναι τόσο τέλειο όσο διαβάζω (ΠΟΥ?) το Wide Churchill
-ποιο είναι το Monte A
-υπάρχει ημερομηνία παραγωγής σε χάρτινη συσκευασία των 5
-από πού πήρα (εγώ) ένα Cohiba Coronas Especiales που κάπνισα
-τι σημαίνουν οι χαρακτήρες (γράμματα) στο πίσω μέρος μιας κούτας Romeo Mille Fleurs
-αύξηση θερμοκρασίας

όλες, μα όλες οι ερωτήσεις, απαντήθηκαν!

τώρα αφήστε με να ξαναπάω στη μύγα μου…

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Τρί Νοέμ 15, 2016 1:34 pm

nikos doc έγραψε:Σε τρεις περιπτώσεις, Fotis, δεν έχεις ασχοληθεί με τα γραφόμενα του forum, Box codes, αναφορά σε τιμές, και θερμοκρασία,
έτσι για να κάνω τον χωροφύλακα, να γίνω αναιδής και λιγότερο ευγενής από ότι συνήθως.
Επίσης το θέμα θερμοκρασία έχει δικό section στο προβλήματα και λύσεις, το οποίο με μια ματιά το βρίσκεις μπροστά σου ,για να το κλείσουμε και αυτό.
Ο τρόπος λειτουργίας ,αν μας παραλοκουθεις ,είναι διαβάζω και μαθαίνω και μετά γνωρίζω και περνάω καλά...
Ρωτα και τους συμπολίτες σου...

Οι χαρακτηρισμοί, που εμμέσως μου απευθύνεις με αφήνουν αδιάφορο, αυτό που με ενοχλεί είναι το εμμέσως,
Όπως είπε και ο Τάκης , ιδού η Ρόδος, πες ρε παλικάρι ότι δε γουστάρεις να τελειώνουμε.
Μην ταλαιπωρείς τους υπόλοιπους με άσκοπο μπλα μπλα.
Και κάτι τελευταίο, από ευγένεια, το λιγότερο που θα έπρεπε να έχεις κάνει, είναι να κατεβάσεις την φωτό με την τιμή στο thread με τα Romeo Mille fleuers......αλλα δεν....

Αρα το παραδεχεσαι εισαι αναιδης...και συνεχιζεις να υποδεικνυεις...για το αν διαβασα ή οχι τα θεματα...μαλλον δεν διαβαζεις τι σου γραψα εξ αρχης(οτι διαβασα και δεν βρηκα αυτο που ηθελα γι αυτο και ρωτησα...)αλλα συνεχιζεις να εχεις υφος υποδειξης ή χωροφυλακης ή αναιδειας ή οπως αλλιως λεγεται...οσο για τους συμπολιτες μου μια χαρα ειναι αστους εκει που ειναι...και οσο για την τιμη του mille fleur οπως ΠΑΛΙ ειχα γραψει και προφανως ΠΑΛΙ δεν διαβασες,δεν την ειδα καν οτι ειχε τιμη αλλα το μονο που κανεις ειναι να το παιζεις παλι χωροφυλακη....και να υποδεικνυεις με το πεπλο της "ευγενειας" σου...
οσο για το τελευταιο ποστ του Nickou H,εξυπναδας και ειρωνειας δεν θα σχολιασω καν....
Εικόνα I've failed over and over again in my life and that is why I succeed. Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Τρί Νοέμ 15, 2016 1:39 pm

Τάκης έγραψε:…όσο για τα statistics της ομάδας
σε σχέση με τις (ευγενικές πάντα) απαντήσεις στις ερωτήσεις του Fotis
τα αδιάψευστα στοιχεία λένε: 10 απαντήσεις / σε 10 ερωτήσεις - ποσοστό 100%
ένα μικρό ψάξιμο αρκεί για να επιβεβαιώσει του λόγου το αληθές, ιδού:

-χθεσινό-ξανα-αναμμένο JLP Cremas
-άσχημη μυρουδιά στον υγραντήρα
-πούρο και μετακίνηση
-υγραντήρας αγνώστων λοιπών στοιχείων
-είναι τόσο τέλειο όσο διαβάζω (ΠΟΥ?) το Wide Churchill
-ποιο είναι το Monte A
-υπάρχει ημερομηνία παραγωγής σε χάρτινη συσκευασία των 5
-από πού πήρα (εγώ) ένα Cohiba Coronas Especiales που κάπνισα
-τι σημαίνουν οι χαρακτήρες (γράμματα) στο πίσω μέρος μιας κούτας Romeo Mille Fleurs
-αύξηση θερμοκρασίας

όλες, μα όλες οι ερωτήσεις, απαντήθηκαν!

τώρα αφήστε με να ξαναπάω στη μύγα μου…

Εικόνα

Τι θελει να πει ο ποιητης φιλε μου;;!!σου πε κανεις οτι δεν απαντηθηκαν τα ερωτηματα μου;;;η ειρωνεια στο τελος προς τι;;
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Τρί Νοέμ 15, 2016 1:58 pm

Φωτάρα μάζεψε τα και δίνε του. ΤΩΡΑ
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Τρί Νοέμ 15, 2016 2:05 pm

Nickos H έγραψε:Φωτάρα μάζεψε τα και δίνε του. ΤΩΡΑ

Εσυ ειρωνευτηκες φιλε μου οχι εγω...και γιατι να του δινω;σου κανα κατι;
Άβαταρ μέλους
goutsou

Δημοσίευσηαπό goutsou » Τρί Νοέμ 15, 2016 2:28 pm

Αύξηση θερμοκρασίας όνομα και πράγμα έγινε αυτό το θρεντ! Χτύπησε χίλιους βαθμούς και βάλε! :D

Φώτη, όπως σου έγραψα και σε πμ καταλαβαίνω πως θες να μάθεις πολλά και γρήγορα, όμως σ’ αυτό το ‘άθλημα’, όπως άλλωστε και με ό,τι ασχοληθούμε στη ζωή, θέλει υπομονή. Σου έγραψα πως το ‘τώρα’ και το ‘αμέσως’ είναι κακός οδηγός. Αν ήξερες τον Νίκο Ντοκ (μιας κι από δική του απάντηση ξεκίνησε το θέμα) θα καταλάβαινες πως η απάντηση που σου έδωσε δεν ήταν δείγμα νουθεσίας αλλά καθοδήγησης. Αλλά δεν τον ξέρεις. Αν ήξερες τον Τάκη θα καταλάβαινες πόσο πράος άνθρωπος είναι και πόσο έτοιμος να απαντήσει σε ότι του ζητησεις. Αλλά δεν τον ξέρεις. Αν ήξερες τον μαλλιά, αν ήξερες τον κρητίκαρο, αν ήξερες τον Γιαννή… Αλλά δεν τους ξέρεις. Γι’ αυτό θα ήταν καλύτερο, για να σου δώσουν μια ευκαιρία τα παιδιά, να ζητήσεις μία συγγνώμη, ασχέτως αν θεωρείς πως θίχτηκες. Να διαβάσεις κι εδώ κι αλλού, να τους μάθεις και να σε μάθουνε.

Θα σου πω ένα προσωπικό περιστατικό. Όταν ξαναμπήκα στο φόρουμ, γράφοντας σε κάποιο θρεντ, νόμιζα ότι ο Νίκος ο Κρητικός είχε παρεξηγηθεί μαζί μου. Πράγμα που δεν ίσχυε και διαβάζοντας τα γραφόμενα του κατάλαβα πως γράφει επιθετικά, είναι ευέξαπτος όταν νιώθει θιγμένος, αλλά θα σου δώσει και θα σε επικροτήσει όταν δει πως έχεις καλές προθέσεις. Αν κι εγώ λοιπόν τότε αντιδρούσα με τον τρόπο σου και αντιδρούσα με το ‘τώρα’ και το ‘αμέσως’, δεν νομίζω να ήμουν εδώ ακόμα και πίστεψε με θα είχα χάσει πολλά.
Γι’ αυτό δώσε τόπο στην οργή, κανείς δεν είναι εδώ για να σε κριτικάρει ούτε να σε χωροφυλάξει. Απλώς δεν σε ξέρουμε.
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Τρί Νοέμ 15, 2016 2:56 pm

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου και συμπολιτη goutsou!!!δεν θα μπορουσες να τα πεις καλυτερα!!επειδη ακριβως δεν με ξερετε και επειδη εσεις γνωριζεστε μην το κανετε να φαινεται οπως ακριβως το πες...μπορω να δεχτω καθοδηγηση μπορω να δεχτω κατι που δεν ξερω και να μαθω απο τους παλιους αλλα ειρωνεια και υποδειξη κακης μορφης ΟΧΙ δεν θα δεχτω γιατι ουτε χαζος ουτε ηλιθιος ειμαι..ξερω πολυ καλα τι γραφω τι λεω και ποτε!χωρις να γεμιζω ασκοπα το φορουμ ποστ!αυτο ειπα και πεσατε να με φατε...η ειρωνεια μετα ομως συνεχιστηκε απο μερους αυτων που "ενοχληθηκαν"και τελικα αντι να ειμαι εγω ενοχλημενος τα ακουσα και απο πανω γιατι;;γιατι πολυ απλα θεωρειτε οτι εχετε δικιο ειναι δικο σας μαγαζι και διωχνετε καθε καινουργιο αν δεν παει με τα νερα σας προφανως...αυτο εκλαμβανω!!!να ζητησω συγγνωμη μονο για εναν λογο!οτι Ισως να ειμουνα λιγο επιθετικος αλλα ΕΙΡΩΝΑΣ δεν ειμουνα ποτε!οποτε ζητω συγγνωμη για τον παρορμητισμο μου αλλα ζητω και την συγγνωμη αυτων που με ειρωνευτηκαν!!!
Άβαταρ μέλους
goutsou

Δημοσίευσηαπό goutsou » Τρί Νοέμ 15, 2016 3:09 pm

Μάλλον δεν κατάλαβες τι γράφω... Εσύ είσαι αυτός που δεν μας ξέρει, έσυ είσαι αυτός που δυναμίτισες τη συζήτηση και είναι λογικό όταν κάποιος που δεν ξέρουμε και δεν μας ξέρει να υπάρχουν αυτές οι "αντι-δράσεις". Έγω φιλικά στο λέω, γιατί οι "παλιοί" δεν έχουν να κερδίσουν τίποτα από εσένα, εσύ όμως πολλά!
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Τρί Νοέμ 15, 2016 3:18 pm

Δηλαδη πρεπει να με ειρωνευονται οι παλιοι και να λεω εγω οκ...!!μαλιστα αν αυτο ειναι το πρεπων παω πασο!!!
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Τρί Νοέμ 15, 2016 3:26 pm

Φώτη, εγώ θα συμπυκνώσω την κριτική μου στην λέξη ‘’ορισμένοι’’ που χρησιμοποίησες.
Βγάζει μια αναδρομική κακία. Δεν σου καταλογίζω πρόθεση. Έκανες όμως Φάουλ. 8)

Όλοι στο φόρουμ είμαστε ψιλοερωτευμενοι μεταξύ μας, :mrgreen:
και η παραμικρή σκόνη στην γαλήνια θάλασσα μας, σηκώνει κυματισμούς!
(το τερμάτισα παλι :D …ετσι για να μαθαινουν…ορισμενοι οριστικά ορισμενωντες τα αόριστο!)

Επιστροφή σε “Περί θερμοκρασίας ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης